Заняття 2. Утворення структури учительських даних


Теоретичні відомості.

Правило місця збереження. Зберігайте файли завжди у відповідному для них місці (відповідній папці). А відповідна папка знаходиться в стандартній структурі даних.

Правило структури. Структура папок має охоплювати всю професійну інформацію і зміст кожної папки має бути інтуїтивно зрозумілим з її назви.
Розглянемо орієнтовну структуру організації робочих учительських матеріалів, яка позитивно зарекомендувала себе на практиці.

На малюнку 1 зображений зразок структури даних учителя.


Малюнок 1. Структура даних


Розглянемо зміст кожної папки детальніше.

01 Нормативні документи.  Зберігаються нормативні документи для вчителя: Закон про освіту, Державний стандарт, інструкції, накази, методичні листи, навчальні плани, документи про освіту від Президента, Уряду, МОН, управлінь освіти. Тут же зберігаються офіційні документи навчального закладу: статут, матеріали педрад і т. д.. 

02 Планування.
Календарно-тематичні плани, упорядковані за навчальними роками. Тут можуть бути розміщені плани виховної роботи, план роботи методоб’єднання і т. п..

03 Навчальні засоби.
Підручники, посібники, дидактичні матеріали, навчальні презентації.

04 ДПА. ЗНО.
Збірники завдань до ДПА, посібники з підготовки до ЗНО, завдання для ЗНО попередніх років і т. д.

05 Факультативи, курси.
Програми, посібники, власні напрацювання.

06 МАН
Зразки учнівських наукових робіт, рекомендації щодо ведення учнівських досліджень, зразки контрольних робіт для МАНівців, ідеї для учнівських наукових робіт та матеріали до них.

07 Конкурси.
Матеріали для підготовки до предметних олімпіад, інтернет-олімпіад, предметних конкурсів (Олімпус, Грінвіч, Кенгуру, Колосок та ін.).

08 Позаурочна робота з предмета
Сценарії позаурочних заходів та матеріали до них.

09 Методика і досвід
Методичні розробки, рекомендації. Поурочні плани. Опис технологій, методів, прийомів, форм.

10 Моя робота
Звіти про навчальні досягнення учнів. Підготовка першодруків. Виступи і доповіді на педрадах, методобєднаннях, семінарах, конференціях.

11 Портфоліо
Матеріали до атестації. Результати участі в олімпіадах, МАН та інших конкурсах. Облік участі в педрадах, методобєднаннях,  семінарах, курсах. Звіти про відкриті уроки, позаурочні заходи. Розробки з теми самоосвіти. Фото і відео матеріали, що ілюструють роботу вчителя.

12 Архіви
Тут зберігаються документи, що втратили чинність, але можуть ще знадобитися.
Перші дві цифри в назві директорій забезпечують незмінний порядок їх розміщення. Звична послідовність папок зручна в користуванні, оскільки прискорює вихід до необхідного файлу. Зручно відображати папки у вигляді списку.


Практичні завдання.

Завдання 1.
Створіть структуру папок на диску D комп’ютера, як на малюнку 1.

Завдання 2.
Відкрийте папку з робочими файлами, наприклад, «Завантаження». Виберіть який-небудь робочий документ. Перейменуйте його відповідно до правил називання файлів і перемістіть у відповідну папку структури даних. Повторіть цю дію з наступними файлами. Коли упорядкуєте усі файли цієї папки – переходьте до наступної.

Переходимо до заняття 3.

Немає коментарів:

Дописати коментар